גדי

גדי וילדים
קשה למצוא גדי בוגר שאיננו נשוי, או הורה לילדים, בשל שמרנותם הבסיסית הם רואים במוסד הנישואין ערך מקודש, ובהולדה ובחינוך ילדים משימה ראשונה במעלה. כהורים, ידרשו מילדיהם יחס של כבוד וצייתנות ויצפו שילכו בדרכם. אם הם מנהלים עסק, ינסו לשלב
בו את ילדם כבר מגיל צעיר.טוב יעשו אם יזכרו שלידים זקוקים לילדות. אל להם לדחוק בהם מוקדם מידי להפוך למבוגרים. הורה ממזל גדי כמעט אף פעם לא יוכל להתחמק מהבעיה של פער הדורות אופיו השמרני יסרב להבין ולקבל את החידושים והמנהגים המוזרים, שבזמנו לא היו מקובלים כלל.

גדי ובריאות
גדיים רגישים לשפעת ולדלקת ריאות, וכן לבעיות שונות הקשורות לעצמות. נטייתם לראות בעצמם חזקים וחסינים מכל פגע, עלולה לגרום להם להזניח את הטיפול בבעיה בריאותית, הזנחה שתעלה להם מחיר יקר.

גדי במקורות ובמיתולוגיה
הגדי מוזכר כמסמל את עם ישראל, עם עתיק יומין הצועד לאורך ההיסטוריה בסבלנות אין קץ. מבין שבטי ישראל הוא מסומל על ידי שבט דן. האות שלו בקבלה היא האות ע’.
כוכב סאטרון השולט במזל גדי, ניקרא על שמו של האל הרומאי סאטורנוס, מגן הזורעים והזרע. אחת לשנה נהגו לערוך ברומי העתיקה חגיגה גדולה, סאטורנליה, שבמהלכה לא הוכרזה מלחמה ולא היו הוצאות להורג, עבד ואדונו אכלו ליד אותו שולחן ואנשים חילקו מתנות איש לרעהו.

בברכת הצלחה, מזל אהרוני


אהבת? ספרי לחברים:
  • Facebook
  • Twitter