דלי

דלי וילדים
הרעיון של בית, משפחה וילדים איננו מובן מאליו עבור בני מזל זה. ילדים, במיוחד תינוקות, נתפסים עבורם כמי שמגבילים את החופש שלהם. יחד עם זאת, כהורים לילדים הם מאושרים מאוד. הם יצפו בכיליון עיניים ליום שבו ילדם הרך יגבש זהות משלי, כדי שיוכלו לנהל איתו שיחה ערנית ומעניינת. בדרך כלל הם דוחקים בילדיהם לגלות בגרות ואחריות מגיל צעיר. דליים אינם בעד משפחה מרובת ילדים. חשוב להם להעניק לכל ילד תשומת לב מרבית, שתתרום לפיתוח אישיותו העצמאית. בן להורים יליד דלי ייאלץ להשלים עם כך, שאבא ואמא אינם נמצאים בבית רוב שעות היום, כיוון שהם עסוקים בטיפוח הקריירה שלהם. מכוון שכך, יטפח הוא את עצמאותו ואולי גם יידע להפיק יתרונות מהחופש והמרחב שניתנו לו.

דלי ובריאות
בני מזל דלי אינם להוטים לבקר אצל הרופא, ובוודאי לא בבית החולים. הם פשוט לא משלימים עם הרעיון שיהיה עליהם לחכות בתור עם עוד אנשים אחרים, ובסופו של דבר, הרופא ירשום להם תרופות רגילות כמו כולם. להם יש פיתרונות אחרים, רפואה אלטרנטיבית, הומיאופתית וכדומה. הם מועדים לסבול מבעיות קיבה ומבעיות בריאות.

דלי במקורות ובמיתולוגיה
מזל דלי משויך לשבט אשר. האות שלו בקבלה היא האות צ'. ט" בשבט, חג האילנות, חל בדרך כלל בחודש מזל דלי. כשם שהאילן עומד לבדו וצומח ומתפתח כפי דרכו, כך מזל דלי שהינו ייחודי ומבטא את עצמו בדרכו שלו. דמות מיתולוגית ושמה דפיה, מזכירה בקורותיה את תכונותיו של מזל דלי, כיוון שעמדה בזכות עצמה וברחה מאהבה ונישואין. אביה, אל הנהר פניאוס, הצטער מאוד על כי השיבה ריקם את פני מחזריה הצעירים והיפים, אך לא דחק בה לוותר על חירותה.

בברכת הצלחה, מזל אהרוני