שור

שור ובריאות
מזל שור הינו רגיש ומפונק בכל הנוגע לגופו. האזורים הרגישים הם הגרון ודרכי הנשימה, העורף והכתפיים. בדרך כלל הוא נהנה מבריאות טובה, ואולם עליו להיזהר מפנה השמנה.השור אוהב אוכל כבד ומזין, מה שעלול לגרום לו בעיות שמקל. כשהוא נופל למשכב, דורש השור את הפינוק המלא, המגיע לו מתוקף היותו חולה. מטבעו, השור זהיר אינו מעורב בתאונות.

שור וילדים
האם להביא ילדים לעולם? ראשית, עליו להיות בטוח ביכולתו לספק להם תנאים נאותים. שנית, גידול ילדים איננו הדבר הנוח ביותר בעולם, ואולי הטוב לדחות זאת למועד מאוחר יותר? מעבר לכך, השור בהרגליו ובעקשנותו מתנהג לעיתים כילד בעצמו ושוקל אם כדאי להביא לעולם מתחרים למרות זאת, שור כהורה הינו אחראי ומסור, לעיתיים אפילו מעבר לדרוש. ילדים מוטים לחפש קירבתו, ובדרך כלל ירגישו שבנשמתו הוא ילד כמותם. הסבלנות שלו גורמת להם לחשוב שניתן לסחוט ממנו עוד ועוד תשומת לב, אבל פתאום יימאס לו ואז הוא מתנתק. מרגע זה מומלץ מאוד לכבד את רצונו, אחרת עלול המזג הנוח להפוך לזעם מתפרץ. למרות הדאגה והאחריות לילדיו, בסתר ליבו מייחל השור ליום בו יהיו עצמאיים. הוא חי, אפוא, בתוך הניגוד: כשהילדים מצויים בקרבתו לתלויים בו, ייאנח ויאמר: עד מתי? וכשהם מתרחקים וחיים את חייהם העצמאיים, הוא מתמלא בדאגה: איך הם מסתדרים לבד? אולי הם זקוקים לעזרתי?

שור במקורות ובמיתולוגיה
שבט יששכר מסמל את מזל שור. האות שלו בקבלה היא ו'. מזל שור נישלט על ידי כוכב ונס והופיע במיתולוגיה כאפרודיטי, אלת האהבה והיופי. אומרים שגם החכמים והנבונים שבבני האדם היו מאבדים את שלוותם לשמע צחוקה. הרומאים סגדו לה, המשוררים כתבו שאין שמחה ויופי בלעדיה. ואולם, בסיפורי מלחמת הגיבורים היא מתוארי כיצור חלש ובוגד

בברכת הצלחה, מזל אהרוני